BİR SAATTEN DAHA FAZLASI...
2. Ürüne %10 İndirim
Ücretsiz Kargo

5 Dekoratif ve Sessiz Duvar Saatiyle Sakinliğe Adım Atın

5 Dekoratif ve Sessiz Duvar Saatiyle Sakinliğe Adım Atın

Sessiz duvar saati tasarımlarıyla ev ve ofis gibi alanlarda dikkat dağıtıcı gürültülerden kurtulabilirsiniz. Özel mekanizmaları sayesinde çalışma anında tekrarlanan sesleri çıkarmayan sessiz duvar saatleri, odaklanma problemlerini kontrol etme fırsatı sunar.

Yumuşak geçişli saniyeleriyle çalıştığını hissettirmeden zamanı takip etmenizi sağlayan sessiz duvar saati modellerinde dekorasyona hitap eden sayısız tasarım sizleri bekliyor. Saat sesinden rahatsız oluyorum diyenler için birbirinden şık ve kullanışlı tasarımların yer aldığı bu yazıyı sizler için hazırladık.

Saat Neden Tik Tak Sesi Çıkarır?

Analog saat tasarımlarında kullanılan pek çok mekanizma, çark sisteminin gerilerek enerji biriktirmesi şeklinde çalışır. Quartz saat olarak da bilinen analog modellerde tüm sistem bir pil yardımıyla işlemeye devam eder.

Enerjisinin tamamını pilden alan analog saatler, quartz kristalinin titreşmesiyle çalışır. Saniyede 32.768 defa titreşime uğrayan quartz saat kristali, elektronik devre aracılığıyla periyodik sinyaller oluşturur.

Alınan periyodik sinyallerle beraber saat içindeki motor aktifleşir. Saat, dakika ve saniye dişlilerini harekete geçiren quartz mekanizmasında her hareket kesikli şekilde tekrarlanır. Enerjinin parça parça gelmesi sebebiyle saniyeye bağlı olarak da tik tak sesleri ortaya çıkar. 24 saat boyunca her saniye çıkan tik tak seslerinden hoşlanmayan kişiler için sessiz mekanizmalı duvar saati modelleri geliştirilmiştir.

Duvar Saati Çok Ses Çıkarıyor Ne Yapmalıyım?

Duvar saatiniz çok ses çıkarıyorsa ya mekanizma değişikliğine gidebilirsiniz ya da sizler için sunduğumuz sessiz duvar saati modellerimize geçiş sağlayarak özel tasarım ile odanıza şık bir hava katabilirsiniz.

Analog ya da quartz olarak adlandırılan mekanizmalara sahip olan duvar saatlerini, akar ve quartz regal modellere geçirmek mümkündür. Akar saat olarak bilinen ve genellikle kare bir mekanizmaya sahip olan duvar saatleri, saniye detayı olmadığı için ses çıkarmaz.

Elinizdeki duvar saatlerinin tasarımından vazgeçmek istemezseniz akar mekanizma takması için bir ustadan yardım talep edebilirsiniz. Saat ustalarının yapacağı kısa bir çalışmanın sonunda elinizdeki tasarımın saniye ibaresinden kurtularak ses problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Böylece dekoratif duvar saatleriyle yaşam alanlarının şıklığını öne çıkarırken ses çıkarma sorununu kolaylıkla giderebilirsiniz.

Neden Sessiz Çalışan Duvar Saati Seçmeliyiz?

Sessiz duvar saati modelleri ile yaşam alanlarınıza şık bir dokunuş kazandırabilirsiniz. Aynı zamanda varlığını hissettirmeden çalışmaya devam eden duvar saati tasarımlarıyla dikkat dağıtıcı gürültüleri de ortadan kaldırmak mümkündür.

Sessiz çalışma sistemine sahip olan duvar saatlerinde quartz regal mekanizma tercih edilir. Saniye detayının yer almadığı bu mekanizmalar, pilden aldığı enerjinin salınım sayısını belirli bir ölçekte küçültür. Böylece saniye başına çıkan gerilme durumu da ortadan kalkar.

Ses çıkarmayan duvar saatlerinin kullanılmasıyla öne çıkan belli başlı avantajlar vardır:

  • Yatak odalarında tercih edilen sessiz duvar saatleri, kolayca uykuya dalma şansı sunar.
  • Ders ve iş için kullanılan alanlarda sessiz saatler tercih edilirse odaklanma oranı artar.
  • Dekoratif görünümüyle dikkat çeken sessiz duvar saatlerinin saniye detayı bulunmaz.
  • Daha rafine bir görünüme sahip olan sessiz mekanizmalar, durmaksızın çıkan gürültülerden uzaktır. Kullanıldığı ortama sessizliğin hâkim olmasını sağlar.

Dekoratif Sessiz Duvar Saati Modelleri

Hiç ses çıkarmayan duvar saati tasarımları, dekorasyonda öne çıkan estetik ve kullanışlı parçalardır. Birbirinden farklı modelleriyle her tarza hitap eden sessiz duvar saati modellerinin tamamında Quartz regal mekanizmalar tercih edilir.

Serenity Sessiz Saat: Huzurun ve Sessizliğin Zamanı

Serenity sessiz duvar saati tasarımı quartz regal mekanizmaya sahiptir. Yüksek torklu içeriğiyle saniye sesi çıkarmayan Serenity saat modeli, gün boyunca aralıksız şekilde çalışır.

serenity sessiz duvar saati

Yüksek torklu iç dizaynını pil enerjisiyle kontrol eden Serenity duvar saatinin 30 cm ve 45 cm olarak 2 farklı boyutu mevcuttur. Siyah, meşe, ceviz, silver ve gold renk seçenekleriyle özelleşen Serenity saat modeli, kullanıldığı alanlarda dikkat dağıtıcı sesler çıkarmaz.

Pendulum Plus: Gerçek Huzur ve Mutluluğun adı

Sessiz çalışan duvar saati tasarımları arasında Pendulum Plus modeli dikkat çeker. Tamamen sessiz tork mekanizmasıyla çalışan quartz saat sistemi, Pendulum Plus modelini daha da özelleştirir. Tasarımında sadece akrep ve yelkovan detayının yer aldığı bu saat, tamamen pil enerjisiyle çalışır.

Pendulum Plus modelinde saniye okunun bulunmaması çalışma anında saat sesi çıkmasını önler. Dakika geçişlerinde de tamamen sessiz şekilde işleyen Pendulum Plus duvar saati, 30 cm ve 45 cm olarak iki ayrı boyutta tercih edilebilir.

Orbit: Her Alana Sıcaklık Katan Ahşap Sessiz Çalışan Saat

Orbit duvar saati modeli, quartz regal mekanizmasıyla tamamen sessiz şekilde çalışır. Masif ahşap tasarım başta olmak üzere Orbit modelin pek çok materyalden tercih edilmesi mümkündür.

orbit sessiz duvar saati

Ceviz, meşe, antik gold ve antik silver gövde seçeneklerine sahip olan Orbit duvar saati modeli, sadece akrep ve yelkovandan ibaret bir mekanizmayla işler.

Tasarımda sarkaç kullanılsa da saatin işleyişine göre bu parça hareket etmez. Tamamen dekoratif amaçla tercih edilen sarkaç tasarımı, saate özel ve etnik bir hava katar.

Eternal: Evrenin Sonsuzluğundan Gelen Büyük Sessiz Saat

Sessiz duvar saati tasarımlarından biri de Eternal duvar saati modelidir. Yüksek torklu quartz regal analog saat mekanizmasına sahip olan Eternal modeli, çalışırken hiçbir şekilde ses çıkarmaz.

hiç ses çıkarmayan duvar saati

Duvara tek noktadan sabitlenen Eternal saat tasarımının tüm enerji kaynağı pillerdir. İstenen her duvarda özgürce kullanıma uygun olan Eternal saat modelinde sadelik ön plandadır.

Massive Simple: Son Derece Hafif Sessiz Duvar Saati

Massive Simple duvar saati modeli, sessiz duvar saati tasarımları arasında dikkat çeken parçalardan biridir. Sadece akrep ve yelkovandan meydana gelen yüksek torklu quartz regal mekanizmasında saniye çubuğu yer almaz.

sessiz çalışan duvar saati

Pil enerjisiyle çalışan Massive Simple saatinden saniye sesi çıkmadığından bulunduğu ortamda dikkat dağınıklığı riski oluşmaz. 60 cm, 90 cm ve 110 cm olarak 3 farklı boyutta bulunan Massive Simple duvar saati gold, rose, silver ve siyah renklerde tercih edilebilir.

Mclocks Saat Mekanizmaları

Quartz regal saat mekanizması, tamamen sessiz şekilde çalışan bir sisteme sahiptir. Yüksek torklu işleyişiyle saniye seslerini ortadan kaldıran quartz regal mekanizma, tüm tasarımlarda kullanıma uygundur.

Zaman içinde pil enerjisinin düşmesine bağlı olarak saatin işleyişinde sıkıntılar görülebilir. Bu durumda uygun büyüklükte yeni bir pil kullanılarak saatin kesintisiz şekilde çalışmasını sağlamak mümkündür.

Quartz regal saat mekanizması

Bazı saatler tamamen gürültüsüz bir şekilde çalışsa da belli durumlarda akar saat ses yapıyor gibi problemlerle karşılaşmak mümkündür. Bu durumda saat mekanizmasının küçük bir bakımdan geçirilmesi yeterlidir.

Mclocks ayrıcalığıyla tasarlanan duvar saatlerinin tamamı, sessiz ve akıcı işleyişiyle bilinir. Başka marka saatlerdeki akar saat ses yapıyor gibi problemlerle karşılaşmazsınız. Sadece saat ve dakika bilgisini gösteren akrep ve yelkovanın bulunduğu bu tasarımlarda sadelik ön plandadır.

Farklı renk ve model seçenekleriyle her dekorasyona hitap eden sessiz duvar saati modellerini Mclocks güvencesiyle satın alabilirsiniz.

Her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

https://www.mclocks.com/pages/iletisim

Ne arıyorsunuz ?

Sepetin